Haber

Bolu Valisi Erkan Kılıç’tan Atatürk’ün ölümünün 85. yıl dönümü dolayısıyla mesaj

Bolu Valisi Erkan Kılıç, Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Kılıç, mesajında, Türk milleti olarak Cumhuriyetin kurucusu ve bağımsızlığın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla andığımızı belirtti.

Kılıç, ömrünü ülkesine ve milletine hizmetle tamamlayan Atatürk’ün, zor şartlara rağmen milletinden aldığı güç ve kararlılıkla bağımsız ve milli egemenliğe dayalı Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna öncülük ettiğini vurguladı. Ülkenin içinde bulunduğu imkanların sınırlı olduğunu belirterek, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk övgüye değerdir. O, şahsında pek çok erdemi biriktirmiş büyük bir devlet adamıdır. Mücadeleci ruhu, ileri görüşlülüğü, üstün liderlik vasıflarıyla adından söz ettirmiştir. Birinci Dünya Savaşı’nda, özellikle Çanakkale Cephesi’nde ve Kurtuluş Savaşı’nın her aşamasında askeri dehası olan, bu vasıflarıyla sadece milletimiz tarafından değil, tüm dünya tarafından sevilen ve sahip çıkan bir liderdir. saygısını kazandı.” dedi.

Kılıç, Atatürk’ün gösterdiği yön doğrultusunda Cumhuriyetin temel değerlerini koruyarak ve başarılarını artırarak Türkiye’yi hak ettiği muasır medeniyetler seviyesine yükseltme çabasında kararlılıkla yollarına devam ettiklerini belirterek, azizleri andı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ü ölümünün 85’inci yılında anıyoruz. Kendisini saygıyla andığını kaydetti.

haber-kuluncak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu