Haber

Romanya Başbakanı Ciuca, Moldovalı mevkidaşı ile görüştü

Romanya Başbakanı Nicolae Ciuca, başkent Bükreş’i ziyaret eden Moldova Başbakanı Dorin Recean ile bir araya geldi.

Victoria Sarayı’nda gerçekleştirilen görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında Romanya Başbakanı Ciuca, ikili ilişkilerin mükemmel seviyesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, güvenlik, güç ve güvenliğe olan takdirini dile getirdi. ekonomisorunlarına odaklandıklarını söyledi.

Cicua, Romanya’nın muhatabına Moldova Cumhuriyeti’nin uluslararası kabul görmüş sınırlarında egemenliğine ve toprak bütünlüğüne saygının sarsılmaz bir şekilde pekiştirilmesi konusunda güvence verdiğini vurguladı.

Moldova Başbakanı Recean, ülkesinin bölgede barış ve güvenliğin sağlanmasında üzerine düşen rolü yerine getirdiğini söyledi.

Recean, Rusya’nın saldırganlığı ve Rusya’nın Ukrayna’da yürüttüğü amansız savaş sonucunda Avrupa kıtası için zor bir dönemin yaşandığına işaret etti.

Moldova hükümetinin kurumlarını ve ekonomisini daha güçlü ve dayanıklı hale getirmeye ve Moldova’yı Avrupa Birliği’ne katılıma hazır hale getirmeye kararlı olduğunu belirten Başbakan Recean, görevi devraldıktan sonra ilk ziyaretini Bükreş’e yapmasının normal olduğunu vurguladı. misyon ve bunun Romanya’ya güç krizinin üstesinden gelmesinde çok yardımcı olduğunu. .

Recean, Romanya ile Moldova arasındaki yakın ilişkilerin bugün vatandaşların yararına pek çok projeyle pekiştirildiğine işaret etti.

haberkagizman.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu