İş

OSİAD Başkanı: Dijitalleşme ve yeşil ekonomi iş dünyasına yol haritası sağlayacak

Ostim Sanayici ve İşadamları Derneği (OSİAD) Genel Başkanı Süleyman Ekinci, dijitalleşme ve yeşil ekonominin Orta Vadeli Program (OVP) kapsamında ele alınmasının iş dünyasına yol haritası sağlayacağına dikkat çekti.

Ekinci, yaptığı yazılı açıklamada, 2024-2026 yıllarını kapsayan OVP’nin öncekilerden en önemli farkının yeşile ve dijital dönüşüme verilen önem olduğunu belirtti.

Türkiye’de ve dünyada ekonomik düzen ve toplumsal yapının büyük bir değişim ve dönüşüm sürecine girdiğini ifade eden Ekinci, ekonomisini nitelendiren ülkelerin rekabet avantajı kazanabileceğine dikkat çekti.

Ekinci, dijitalleşme ve yeşil ekonominin OVP kapsamında ele alınmasını değerli bulduklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Türkiye’nin en önemli avantajlarından biri de genç nüfusu. Eğitimli gençlerimizi üretici güce dönüştürdüğümüzde geleceğimiz çok daha net olacak, bunu başarmanın yolu da ekonomiye derinlik kazandırmaktan geçiyor. ‘Yeşil’e yapılan atıflar Orta Vadeli Plan’da yer alan dijital dönüşüm ve dijital dönüşüm’ iş dünyasına da yansıyor.” “Bir perspektif ve yol haritası sunuyor.”

Ekinci ayrıca OVP’nin hedeflerine, özellikle enflasyonla mücadele ve büyüme konusunda daha gerçekçi bir yaklaşım gördüklerini ifade etti.

haberof.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu