Haber

İstanbul’da taksiciler yüzde 65 zam istedi

İstanbul Taksiciler ve Esnaf Odası (ITEO) Başkanı Eyüp Aksumaliyet artışları nedeniyle taksi tarife fiyatlarında yüzde 65 oranında artış talep ettiklerini açıkladı.

Bu ay sonunda olmasa bile bir sonraki UKOME toplantısında artış yapılacağını söyleyen Aksu, “Şimdi bu ay sonunda UKOME toplantısı var. O zamana kadar talebimiz devam ediyor. Bu artış alt komisyonlarda görüşülecek. Bu ay karar alınmazsa gelecek ay bu kararın alınacağını tahmin ediyorum. Ancak oran konusunda takdir komisyonda. Hatta ulaşım araçlarına mutlaka zam yapılıyor. Her yılın sonunda yetki aslında İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde ama oda maalesef yetkisini kullanmıyor. UKOME’den bunu vermesini talep ediyor. Biz de UKOME’den bu kararı talep ettik. İnşallah” Uzlaşma adına bu rakamlar üzerinde anlaşabileceğimizi düşünüyoruz” dedi.

Taksi tarifeleri en son Ağustos ayında UKOME kararıyla artırılmıştı. Artışın ardından taksi tarifeleri hop-on-hop için 70 TL, teslim alma için 19,17 TL, kilometre başına 13,75 TL olarak uygulandı. Ay sonunda yapılacak UKOME toplantısında yüzde 65 teklifinin kabul edilmesi halinde taksi indi-bindi fiyatı 115 liraya, kilometre başına fiyat 22,69 liraya çıkacak ve taksimetre açılışı da yapılacak. 31,63 liraya çıkacak. (HABER MERKEZİ)

haber-hinis.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu